poniedziałek, lutego 06, 2017

Czytam POLSKIE - wyzwanie - Magdalena WitkiewiczNa początku tego roku przedstawiłam Wam kilka swoich propozycji i z przyjemnością donoszę, iż wywiązywanie się z jednej z nich idzie mi całkiem sprawie i z ogromną przyjemnością.

Uruchomiłam wyzwanie - czytam książki polskiego autora, ponieważ BARDZO długo zaniedbywałam nasz rodzimy rynek. Postanowiłam, że musze koniecznie to nadrobić i żeby było weselej wyznaczam sobie autor, który będzie dominował w danym okresie.
Jak już wiecie w tej chwili w roli głównej występuje Pani:
Magdalena Witkiewicz

Miałam tą ogromną przyjemność spotkać się z Panią Magdaleną już dwukrotnie:
PIERWSZY raz podczas PIERWSZEJ edycji SZKOŁY ŻON - stąd to zdjęcie,
 
Dokładnie rok temu trzymałam w ręku książkę "SZKOŁA ŻON" Pani Magdaleny Witkiewicz, a potem miałam przyjemność uczestniczyć w PIERWSZEJ edycji Szkoły żon w Elblągu.
DRUGI raz na spotkaniu w naszej Miejskiej Bibliotece, gdzie było naprawdę niesamowicie. Cudownie energetyczne spotkanie otoczone magiczną aurą powieści Pani Magdaleny, a możliwość podyskutowania z autorką to już była prawdziwa wisienka na torcie.
Na obu spotkaniach wzbogaciłam się oczywiście w powieści Pani  Magdaleny Witkiewicz i teraz mam zamiar je wszystkie dosłownie pochłonąć.
Poniżej przedstawiam moje dotychczasowe osiągnięcia:

To powieść nie tylko dla żon, ale dla wszystkich Pań, by w tym zabieganym świecie, dbając o wszystkich dookoła nie zapomniały też o sobie. "Szkoła żona" Magdaleny Witkiewicz, a właściwie "zmysłowa szkoła żon" to uroczy, obyczajowy erotyk z tak zwanym drugim dnem. Zatem zapraszam drogie  Panie na wspaniały damski rachunek sumienia i eterycznie seksowną ścieżkę do zmian, a was Panowie zachęcam do lektury i gwarantuję całą gamę drogowskazów.

"Milaczek" autorstwa Pani Magdaleny Witkiewicz jest pierwszą powieścią w teraz już imponującym jej dorobku. Jest wręcz idealna na weekend z ogromną dawką humoru i charakterystycznym już teraz lekkim piórem autorki. Polecam wszystkim tę pozytywnie nastrajającą powieść, bo każdy musi poznać uroczą Milenę, szaloną ciocię Zofię i pokochać tego "bachora" Zuzannę. Ja zaprzyjaźniłam się z nimi bardzo szybko i z pewnością sięgnę po kontynuację "Milaczka", bo niesamowite ile energii i pozytywnych emocji może przekazać taka oto książeczka.

3. "Pensjonat marzeń" Magdalena Witkiewicz
Czyli drugi tom "Szkoły żon"
Można śmiało stwierdzić, że właściwie wszystko powstało w dniu, gdy Panią Magdalenę poproszono o napisanie polskiej książki erotycznej. Tak powstała "Szkoła żon"  i w następstwie jej wielkiego sukcesu oraz na szczęście dla czytelniczek, Pani Magdalena zdecydowała się na kontynuacje tej serii pisząc tom numer dwa czyli "Pensjonat marzeń". Z przyjemnością wróciłam i zaczytywałam się w nowych historiach znanych mi już bohaterek.
"Pensjonat marzeń" to jak sam tytuł wskazuję nazwa nowej szkoły żon, bowiem po sukcesie pierwszej Ewelina zdecydowała się na otwarcie jeszcze jednej placówki w innej części kraju czyli malowniczych Kaszubach. Nie robi oczywiście tego sama, bowiem wracają wszystkie bohaterki z pierwszej części i wspólnymi siłami dążą do kolejnego celu.

 
4. "Awaria małżeńska" Magdalena Witkiewicz

Myślę że to będzie następne spotkanie z twórczością Pani Magdy, ale życie jeszcze pokaże :-)Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana
10 komentarzy:

 1. Ja w ostatnich dniach czytałam Pensjonat. ;) Szczególnie polecam ci Po prostu bądź. <3 Zresztą czytałam wiele książek Pani Magdy, zapraszam do siebie. Apropo jej osoby to fantastyczna kobieta. Szkoda, że Elbląg tak bardzo daleko (Kraków) bo ja należe do gatunku (nie)żon, ale w takim spotkaniu uczestniczyć bym bardzo chciała. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak potwierdzam Pani Magda to niesamowita osoba i spotkania z nią była naprawdę cudowne i energetyczne :-)
   "Po prostu bądź" czeka na swoją kolejkę :-)
   Dziękuję

   Usuń
 2. Bardzo lubię tę autorkę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy ja Ci już pisałam jak bardzo się cieszę, ze wcięłaś się za polską literaturę tak na serio? :) I do tego zaczęłaś od Magdy :)
  Przeczytaj Moralność... i Pierwszą na liście...i Pracownię :) Ale pisałaś, że pochłoniesz wszystkie, więc się nie martwię :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak pisałyśmy na ten temat :-) i to dzięki Tobie zwróciłam się ku rodzimej literaturze :-)
   Mam wszystkie, które wymieniłaś i czekają na swoją kolej :-)
   Dziękuję

   Usuń
 4. Uwielbiam książki Magdy. Jestem zakochana w jej prozie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale z chęcią to nadrobię. Sama rzadko kiedy sięgam po polską literaturę... i też planuję to zmienić :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki Pani Magdaleny polecam bardzo! Ja jestem już jej fanką :-)

   Usuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger