26 lutego 2016

"Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki" Sophie de Mullenheim

"Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki" Sophie de Mullenheim


Tytuł: "Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki"
Autor: Sophie de Mullenheim

Seria: Już czytam!
Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: rok 2014

Liczba stron: 47
Moja ocena 8/10


Tak nam się spodobała ta seria "Już czytam!", że natychmiast po przeczytaniu poprzedniej jej części, wybrałyśmy się po kolejne. Wszystkie cztery które już posiadamy trafiły oczywiście do biblioteczki mojej Majeczki.

"Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki" Sophie de MullenheimJak wspominałam już wcześniej są to pięknie wydane w sztywnej oprawie przygody Małych Wróżek, które oczywiście posiadają magiczne moce:
Sybilla - jest bardzo nieśmiałą wróżką ale posiada magiczną torebkę z której wyciąga przeróżne rzeczy i wielkość tu nie ma żadnego znaczenia. Natomiast w momencie gdy zakłada swoje zaczarowane okulary przeciwsłoneczne, staje się niewidzialna dla wszystkich.
Leonia - jest najodważniejsza i w kieszonce swoich ogrodniczek zawsze nosi pudełeczko kolorowej kredy. Wszystko to co narysuje owa kredą oczywiście się urzeczywistnia. Leonia potrafi też wzbijać się w powietrze w górę.
Flora -  jest gadatliwa ale i strachliwa zarazem. Nosi na nadgarstku bransoletkę z dziesięciu kolorowych koralików, która sprawia że wypowiedziana przez nią magiczna sztuczka się spełnia. Ponad to Flora posiada jeszcze inny dar - rozumie język zwierząt.

"Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki" Sophie de MullenheimTym razem do naszych rąk trafiła część pod tytułem "Jednorożec i magiczne sztuczki", zatem jak sam tytuł wnosi opowieść jest o jednorożcu.

Dziewczynki spędzały wakacje u babci i pewnego dnia, gdy na dworze padał deszcz zabrały się za rysowanie. Sybilla wyjęła ze swojej magicznej torebki: duże sztalugi i paletę z farbami. Flora rysowała flamastrami a Leonia oczywiście swoją magiczną kolorową kredą.z którą przecież nigdy się nie rozstaje. 

Leonia narysowała właśnie jednorożca i podczas podziwiania go razem z Florą chciała zdmuchnąć okruszki z kartki. Zapomniała jednak, że gdy dmucha na rysunek wykonany magiczną kredą to ten staje się rzeczywistością. I tak oto do pokoju dziewczynek prosto z rysunku wmaszerował jednorożec ale zaraz potem wyskoczył przez otwarte okno, no i zaczęła się kolejna przygoda.
Jednorożec przecież jest magicznym zwierzęciem i nie występuję wśród ludzi, zatem dziewczynki muszą zrobić wszystko by znalazł się ponownie w wyimaginowanym świecie.

"Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki" Sophie de MullenheimJak by tego było mało to jeszcze okazał się on straszliwie głody i dosłownie pożera wszystko na swojej drodze: bukiet czerwonych róż, hortensje, azalie, tulipany a nawet słomiany kapelusz babci. Wróżki zatem, aby ratować sytuację natychmiast wyruszają na poszukiwanie słomy, która okazuje się być przysmakiem jednorożców, a jego apetyt nadal rośnie. 

Ponad to takie zwierzątko w domu to przecież prawdziwy obowiązek, bo trzeba czyścić jego długą grzywę, kopyta no i wyszczotkować sierść. Wszystko to musi odbywać się w wielkiej tajemnicy ponieważ w sąsiedztwie przebywa też na wakacjach Klarysa, która od zawsze szpieguje te trzy małe wróżki.

To nawet nie jest połowa ich perypetii, które przysporzył im niespodziewany gość. Zatem powstaje pytanie, czy małe wróżki zdołają okiełznać ten cały bałagan no i przede wszystkim sprowadzić jednorożca ponownie do świata magii.

Polecam z całego serca wesołe przygody Małych Wróżek a w szczególności ich spotkanie z może kłopotliwym ale przede wszystkim uroczym jednorożcem. Opowieść ta nie tylko pokazuje dzieciom, jak trzeba sobie wzajemnie pomagać ale tez świetnie przedstawia fakt, że posiadanie zwierzątka to nie tylko frajda ale i ogromna odpowiedzialność.


Nam się bardzo podobało, zatem polecamy kolejne przygody wróżek, a książeczka oczywiście trafia na półeczkę do biblioteczki Majeczki.


Pozdrawiamy serdecznie
Zaczytana Joana, córeczka Majeczka i kuzyneczka TosiuleczkaPoniżej moja czytelnicza ekipa, która pomagała mi w komentowaniu wyżej opisanej książeczki.
Dziękuję Dziewczynki :-)
 
"Małe wróżki - Jednorożec i magiczne sztuczki" Sophie de MullenheimKsiążka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:
- "Grunt to okładka" - Do trzech razy sztuka - wybrałam motyw z Lipca 2015 - CZYNNOŚĆ


2 komentarze:

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...