piątek, kwietnia 10, 2015

"Dziedzictwo von Becków" - Joanna Jax


Tytuł: "Dziedzictwo von Becków"
Autor: Joanna Jax
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: Lipiec 2014
Liczba stron: 411

Moja ocena 10/10Z ogromną przyjemnością po raz kolejny piszę jeden z moich ulubionych tekstów, otóż to jedna z piękniejszych książek jaką miałam przyjemność przeczytać ostatnimi czasy. Przede wszystkim niesamowita historia, wartka akcja oraz niespodziewane jej zwroty, dosłownie nie pozwalają oczu oderwać o tej opowieści. To wspaniała saga rodzinna, którą polecam wszystkim, bowiem jest w niej dosłownie wszystko, miłość i nienawiść, trudne relacje rodzinne, wojna, kłamstwa i zdrady ale też cudowne więzi, przebaczenia i powroty. Polecam szczerze bo naprawdę nie czesto daję ocenę 10/10 jak w tym przypadku.

„Dziedzictwo von Becków” autorstwa Pani Joanny Jax to wspaniała historia dwojga ludzi oraz ich miłości, która nie miała prawa w ogóle zaistnieć. Powieść zaczyna się w Gdańsku w 1934 roku, gdzie dochodzi do spotkania polskiej nauczycielki i niemieckiego oficera SS. Oczywiście pojawia się miłość, która nie przychodzi szybko ale zupełnie niespodziewanie dla tych dwojga. Nie zdradzę też ani grama z treści jeśli dodam, że pojawia się owoc tej miłości, który staje się zarazem kością niezgody, pretekstem intrygi, jak i początkiem wielkiej historii cudownej sagi rodzinnej. Bowiem spotkanie to jest wstępem niesamowitych losów tych dwojga oraz ich potomków, których dzieje rozgrywają się na przestrzeni osiemdziesięciu lat. Czytelnik wraz z bohaterami zaczyna swą podróż w przedwojennym Gdańsku, poprzez Szlezwik-Holsztyn, Kraków i Olkusz Zurych do Berlina, Warszawy i Paryża po to tylko żeby ponownie zawitać do Polski. Ponad to niesamowita ilość bardzo ciekawych wydarzeń i wątków raz barwne i niekoniecznie idealne postacie z pewnością nie pozwolą czytelnikowi na nudę.

Ta przepiękna historia namiętnej miłości wplecionej w tło historyczne, która dała efekt w postaci bardzo wciągającej sagi rodzinnej, a autorce zapewniła wydawniczy sukces. Z ogromną przyjemnością stawiam tę książkę na mojej półce z ulubionymi pozycjami, natomiast pani Joanna  dołącza do grona moich faworytek wśród polskich autorów. Za ogromny plus uznaje też to, że wszystko zawężone jest do jednego tomu a nie rozwleczone niepotrzebnie na kilka. Nie neguję wielotomowych sag bo jestem ich ogromną miłośniczką ale ta książka ma naprawdę wspaniały początek cudowne rozwinięcie i jeszcze piękniejsze zakończenie które zakręciło łzę w moim oku. Polecam tę powieść w stu procentach i dosłownie każdemu.


Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych „Pod hasłem” i „Joanna”

Zaczytana Joana2 komentarze:

  1. Zgadzam się z każdym Twoim słowem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo :-) Ta książka trafiła do mojego TOP 10 i podobno w czerwcu br Pani joanna Jax wydaje kolejną książkę :-) Już nie mogę się jej doczekać. Pozdrawiam

      Usuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger