sobota, kwietnia 25, 2015

"Cukiernia pod Amorem" Małgorzata Gutowska Adamczyk

 Miałam to szczęście, że jak wzięłam tę serie do ręki to były już wszystkie tomy na rynku, zatem ja nie będę oceniać każdej części osobno.

„Cukiernia pod Amorem” to wspaniała historia trzech rodzin, których losy cudownie się ze sobą przeplatały na tle burzliwej historii naszego kraju. Czytałam wszystkie trzy tomy z zapartym tchem i do późnych godzin nocnych. Za każdym razem, gdy w końcu moje obowiązki pozwoliły mi usiąść wygodnie z kubkiem pysznej kawy i kawałeczkiem pachnącego ciasta oraz tomem „Cukierni pod Amorem”, miałam wrażenie że spotykam się z najbliższymi przyjaciółmi. Ponadto „spotkania” te wzbogacone były o dreszczyk emocji związany z tajemniczym pierścieniem, intrygami oraz przeróżnie zakończonymi historiami życiowymi i miłosnymi bohaterów. 

 Po zakończeniu ostatniego tomu ogarnęło mnie uczcie pustki, jakie nas dopada, gdy machamy na pożegnanie naszym przyjaciołom siedzącym w ciężarówce z napisem „przeprowadzki”. Pozostaje tylko nadzieja, że Pani Małgorzata zaoferuje mi bilet podróżny w postaci kolejnego tomu, umożliwiając jednocześnie ponowne ich spotkanie.

Gorąco polecam trzytomową powieść „Cukiernia pod Amorem” i gwarantuję, że zyskacie nowych przyjaciół, których losy nie pozostaną wam obojętne. Natomiast, gdy nie chcecie machać ręką z pustką w sercu na pożegnanie przyjaciół w znikającej ciężarówce z napisem
„przeprowadzki” to lepiej dla was nie zaglądajcie do Cukierni pod Amorem.

„Cukiernia po Amorem” Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Trzy tomy
1. Zajezierscy
2. Cieślakowie
3. HryciowieTom nr 1 - "Zajezierscy"
Wydawnictwo: Nasz Księgarnia
Data wydania: Kwiecień 2010
Liczba stron: 472

Tom nr 2 - "Cieślakowie"
Wydawnictwo: Nasz Księgarnia
Data wydania: Październik 2010
Liczba stron: 472

Tom nr 3 - "Hryciowie"
Wydawnictwo: Nasz Księgarnia
Data wydania: Październik 2011
Liczba stron: 520

Moja ocena 8/10
  
Polecam tę Sagę również jako IDEALNY prezent urodzinowy, świąteczny bądź bez okazji.
Moja mama była oczarowana.

 Pozdrawiam
Joana

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę sagę, czytałam ją z zapartym tchem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uwielbiam! Genialna książka, świetna fabuła.

  Asiu, Hryciowie mają 50 stron? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację - genialna. Ewelinko dziękuję za czujność :-) zauważyłam na podglądzie i wydawało mi się że poprawiłam ale niespodziewani goście spowodowali ze nie sprawdziłam tylko od razu kliknęłam publikuj. To niestety moja przypadłość z którą walczyła moja polonistka w szkole średniej - zjadałam lub przestawiałam literki :-) a najgorsze że jak czytam drugi raz to często nie widzę tego błędu :-) Dziękuję i pozdrawiam :-)

   Usuń
 3. Muszę koniecznie dać szansę tej serii :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger