wtorek, kwietnia 14, 2015

"Zaklinacz czasu" Mitch Albom


Tytuł: "ZAKLINACZ CZASU"
Autor: Mitch Albom
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: Styczeń 2014
Liczba stron: 288


Moja ocena: 8/10Na początku trochę mi się dłużyło, potem zastanawiałam się do czego autor zmierza, by w końcu zaczytać się w tej przedziwnej powieści z zaciekawieniem.

„Zaklinacz czasu” to na początku trzy różne opowieści które płyną swoim odrębnym korytem ale od samego początku czytelnik ma nieodparte wrażenie, że zmierzają one ku wspólnemu zakończeniu. Jedna z nich opowiada o człowieku żyjącym w epoce wieży Babel, który obsesyjnie próbuje odnaleźć sposób na zmierzenie czasu. Natomiast dwie pozostałe żyją współcześnie i każda z tych postaci chce coś od czasu, jedna chce go wydłużyć a druga zatrzymać.

To naprawdę niesamowita książka i skłania ku przemyśleniom nad czasem, jaki nam dano. Udowadnia też że to, co nieuniknione i tak nadejdzie, choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się tego uniknąć. Dlatego właśnie należy cieszyć się każdą sekunda danego nam czasu i tak książka idealnie pokazuje jak warto go cenić.

Polecam szczerze tę fascynująca refleksję nad czasem a wartka i pełna napięcia akcja to dodatkowy prezent od autora, który sprawia że nie można od książki się oderwać. Polecam!

 Książka bierze udział w wyzwaniu czytelniczym „Pod hasłem”.
 
Zaczytana Joana

2 komentarze:

 1. Chętnie przeczytam :)
  Podoba mi się okładka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie tak zaciekawiła ta książka że już kupiłam sobie kolejną powieść tego autora "Jeszcze jeden dzień" - już nie mogę się doczekać lektury :-)
   pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger