czwartek, kwietnia 02, 2015

"Dotyk Julii" Tahereh MafiTytuł: "DOTYK JULII"
Autor: Tahereh mafi
Wydawnictwo:
Data Wydania:
Liczba stron:

Moja ocena: 8/10


      „Dotyk Julii” autorstwa Tahereh Mafii to dopiero druga książka w moim czytelniczym archiwum z dystopijną przyszłością świata w tle. Z reguły unikam czarnych scenariuszy naszej przyszłości bo nie lubię negatywnej energii ale muszę przyznać, że ta książka wciągnęła mnie tak bardzo że już nie mogę doczekać się jej kontynuacji.

      „Dotyk Julii” to opowieść o nastolatce, której dotyk dosłownie zabija i dlatego tak zwane normalne społeczeństwo zepchnęło ją na margines a wręcz do ciemnego lochu. Nie może zrozumieć dlaczego jest taka jaka jest a myśl, ze ukochani rodzice ją porzucili nie ułatwia jej samooceny. Julia żyje w odosobnieniu i w przerażających warunkach już 264 dni, gdy drzwi więzienia nagle otwierają się i zostaje jej przydzielony współlokator. W jej życie wkracza Adam, którym niespodziewanie bardzo przypomina kolegę ze szkoły i po niezbyt przyjemnym pierwszym spotkaniu okazuje się być miły. Niestety nowy lokator nie znalazł się tam przez przypadek, ponieważ jest ktoś kto bardzo interesuje się Julią a zwłaszcza jej „darem” i wizyta Adama jest w konkretnym celu.
Jaki to cel? Czy Adam okaże się miłym przyjacielem czy wysłannikiem wroga? No i czy w końcu Julia ujrzy światło dzienne? To już pytania na które nie mogę odpowiedzieć ale obiecuję że odpowiedź związana jest z niesamowitą przygodą i zapewni ciekawą lekturę.

       Muszę przyznać ze zaskoczyła mnie ta opowieść, niesamowity pomysł autorki na fabułę i bohaterów. Książka przepełniona jest emocjami, które wywołują w czytelniku skrajne uczucia, poprzez radość, miłość i sympatię do nienawiści i złości oraz zaskoczenia.
       Jest to z pewnością niesamowita powieść młodzieżowa, która i starszemu czytelnikowi sprawi wiele przyjemność z czytania. Ponad to cudowna okładka przyciąga wzrok i zachęca do czytania a ja gwarantuję że zawartość jest równie ciekawa i godna polecenia.
       Nie jest to też książka zbyt wymagająca, bo to po prostu niesamowita historia z ciekawymi postaciami oraz niespodziewanymi zwrotami akcji i moim zdaniem super zakończeniem. Już nie mogę doczekać się kolejnej części tej powieści i polecam zwłaszcza młodzieży bo też i do niej jest ona skierowana.


Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych „Pod hasłem”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger