piątek, sierpnia 12, 2016

"Wielka księga. Basia" Zofia Stanecka, Marianna Oklejak


"Wielka księga. Basia" Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Tytuł: "WIELKA KSIĘGA. Basia"
Autor: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Seria: Wielka Księga


Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 06 listopada 2013 r.

Liczba stron: 160Moja ocena 8/10


Można śmiało stwierdzić, że Basia to już nasza koleżanka, zatem gdy po raz kolejny przyszedł czas na coś z biblioteczki mojej Majeczki to oczywiście wybór był prosty. Tym razem sięgnęłyśmy po pierwszy tom z serii "Wielka księga" i wyruszyłyśmy na spotkanie z Basią i jej rodziną.

"Wielka księga. Basia" Zofia Stanecka, Marianna Oklejak"Wielka księga. Basia" autorstwa Pani Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak to aż 28 opowieści z życia Basi i jej rodziny.  Bowiem w tej części czytelnicy nie tylko poznają główną bohaterkę ale też jej rodziców i braci oraz babcię, dziadka i kolegów. No i jak to najczęściej bywa w literaturze dziecięcej, każda z tych opowieści niesie ze sobą oczywiście pewien morał lub przekaz.

"Wieka księga" podzielona jest na cztery pory roku i każda z nich jest bogata w siedem różnych przygód gdzie główną bohaterką jest oczywiście Basia i jej rodzinka. 
Wiosna - to dla dziewczynki przede wszystkim Wielkanoc, przygoda z brokułami i lodami oraz cudowne, błyszczące i czerwone lakierki z okrągłym noskiem, któr otrzymała od cioci Marty.
Lato - to oczywiście Basia i plaża, góry i ryby. Latem Basia miewa też kłopoty ze spaniem i to tak dziwne, że gdy ona teoretycznie idzie spać to w efekcie zasypia jej mama a dziewczynka w najlepsze robi wycinanki ze starej sukienki. 
Jesień - no tu chyba nikogo nie zdziwi, że jesień dla Basi to przecież przygoda ze szkołą i rowerem, ale niestety też i katar z lekarstwem.  No dobrze może tez odrobinkę dziwić przygoda ze szkołą gdy jest się jeszcze przedszkolakiem jak nasza bohaterka.
Zima -  no ale ta pora roku to przede wszystkim zimowa przygoda, śnieżyca, ślady na śniegu no i łyżwy. O tej porze roku Basia też niestety chorowała, potem wyzdrowiała i znowu zachorowała to tak to już jest z bakteriami i mrozem. 

Te na pierwszy rzut oka proste i zabawne przygody mają też tak zwane drugie dno i przy okazji uczą dzieci poruszając trudne tematy. Książeczka wzbogacona jest również o piękne kolorowe ilustracje, zatem polecam ją bardzo zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.


Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:

- "Gra w kolory II" - BŁĘKITNY,


1 komentarz:

  1. No nie! Zapomniałam, że tę książkę mam!
    Muszę ją sobie przypomnieć! Za tydzień będzie u mnie siostrzenica to wspólnie poczytamy o przygodach Basi :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger