poniedziałek, marca 30, 2015

"Dotknąć nieba" Richard Paul Evans

Tytuł: "DOTKNĄĆ NIEBA"
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: Czerwiec 2012
Liczba stron: 272

Moja ocena: 6/10

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Richarda Paul Evansa i muszę przyznać że udane. Książka „Dotknąć nieba” raczej nie będzie stała na półce moich ulubionych pozycji ale czytałam ją z przyjemnością i zaangażowaniem.

 Szczęśliwe i poukładane życie głównego bohatera Alana zupełnie nagle zmienia swój bieg. Pierwszy cios od losu dostaje, gdy jego ukochana żona w następstwie nieszczęśliwego wypadku umiera. W tym samym czasie, człowiek którego uważał za przyjaciela i wspólnika w biznesie zdradza go. W konsekwencji tych nieszczęśliwych wypadków Alan traci wszystko, piękną  żonę, luksusowy dom, sportowe auto i świetnie prosperującą firmę. Wtedy właśnie postanawia dosłownie i w przenośni zostawić wszystko z tyłu za sobą i wyrusza w samotną podróż z plecakiem na ramieniu. Alan idzie przed siebie i zatrzymuje się tylko po to żeby coś zjeść lub odpocząć a ludzie których po drodze spotyka są jakby tylko efektem ubocznym który niechcąco i przy okazji pozwala mu leczyć zranioną duszę.   

Mimo, że podróż Alana dla niego samego stanowi wybawienie dla mnie to była wędrówka pełna smutku i cierpienia. Książka nie miała typowych zwrotów akcji ale muszę przyznać że mimo jej ponurej aury wciągnęła mnie i byłam bardzo ciekawa jej zakończenia. W tym momencie odrobinę się zawiodłam ponieważ zakończenia nie było a ja byłam szczerze zdziwiona że przeczytałam już ostatnią stronę.

Reasumując, polecam tę pozycje którą uznaję za wartościową i mimo swej smutnej aury książka skłania do przemyśleń nad wartościami życia.

 
 
Książka bierze udział w wyzwaniu czytelniczym „Pod hasłem”.


2 komentarze:

  1. Przyznam, że nie czytałam...jeszcze. Mam zamiar.

    P.S. Asiu dotarła książka?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ewelinko, DZIEUJĘ BARDZO :-) Nagrodę otrzymałam i z przyjemnością zasiądę do tej lektury.

    Pozdrawiam Cię serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger