poniedziałek, maja 30, 2016

"Cukiernia pod pierożkiem z Wiśniami" Clare ComptonTytuł: "CUKIERNIA POD PIEROŻKIEM Z WIŚNIAMI"
Autor: Clare Compton

Wydawnictwo: Dwie strony
Data wydania: rok 2007


Liczba stron: 300Moja ocena 7/10Czytanie to dla mnie synonim wielkiej przyjemności i frajdy, a czytanie „Cukierni pod pierożkiem z wiśniami” autorstwa Clare Comton i Marii Orłowskiej-Gabryś to wręcz połykanie strony za stroną z ogromnym apetytem. Śmiem również dodać, iż była to niesamowita frajda zarówno dla małej dziewczynki Joasi, która cały czas we mnie drzemie jak i dla dorosłej mamy Joanny, którą teraz jestem.

Książka ta opowiada o dwóch siostrzyczkach Ani i Kici, które na czas wyjazdu ojca,

"Cukiernia pod pierożkiem z Wiśniami" Clare Comptonzamieszkują u swojej ciotecznej babci. I tu zaczyna się wspaniała przygoda, bowiem dom owej ciotecznej babci to słodka Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami a sama ciocio-babcia to bardziej urocza, pełna energii i pasji ciocia niż babcia starowinka. W tak ciepłym otoczeniu dziewczynki szybko się zadamawiają i z ogromną przyjemnością przeżywają pojawiające się przygody i słodkie niespodzianki.
Ponad to opowieść tą przeplatają wspaniałe przepisy z dokładnym opisem jak wszystko po kolei wykonać, aby uzyskać przepyszny efekt – sama jeden już przetestowałam. Natomiast przepiękne ilustracje nie tylko zachęcają młodego, początkującego czytelnika ale dodają dodatkowego kolorytu tej uroczej książce.


Zatem drogie mamy, ciocie i babcie, „Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami” to książka, która właściwie sama się czyta i z pewnością zaszczepi mola książkowego w początkującym nastoletnim czytelniku. Dodatkowo to wspaniała lektura dla nas dorosłych, i nie tylko jako drogowskaz do świata widzianego oczami jedenastolatki. Polecam i gwarantuję słodką zabawę zarówno dla nastolatek jak i ich rodziców.

Pozdrawiam serdecznie

Zaczytana Joana

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:
- "Gra w kolory II" - RÓŻOWY,
- "Klucznik" - nr 3. - Rodzinne historie,
- "Pod hasłem" - hasło na Maj to "Muzyczne tytuły" - Piosenka SVANN "Pan cukier Jan" - fragment tekstu piosenki, cyt.:

"Nie znajdziesz słów właściwie wysłodzonych
A twoje myśli wracać będą tutaj co dnia
Mała cukiernia pod tym starym klonem
Najlepsze w świecie ciastka on sprzedaje tam
Pan Cukierjan
Lukier i figi
Pan Cukierjan"

3 komentarze:

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger