27 marca 2015

"Malownicze. Wymarzony dom" Magdalena kordelTytuł: "Malownicze. Wymarzony Dom"
Autorka: Magdalena Kordel
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: Luty 2014
Liczba stron: 400
 
Pomyślałam, zbliża się wielkimi krokami okropna zima, więc trzeba mi czegoś miłego i pozytywnego. Wymagam natychmiastowej terapii humorem i wzruszeniami oraz dobrym sercem i pozytywną energią. No i natknęłam się na „Malownicze. Wymarzony dom” Pani Magdaleny Kordel co okazało się strzałem w dziesiątkę.
 
Główna bohaterka Magda ma wszystko, cudowne mieszkanko i pracę, którą uwielbia oraz teoretycznie wspaniałego narzeczonego. Na szczęście dla niej już nie długo, ponieważ związek z Grzegorzem owym narzeczonym i zarazem szefem, rozpada się co automatycznie wiąże się też z utratą pracy. Zatem Magda, oczywiście idzie do przyjaciółki szukać pocieszenia w lampce dobrego wina co niespodziewanie kończy się porannym bólem głowy i umową kupna domu w ręku. No i wydawałoby się że „żyli długo i szczęśliwie” ale niestety nic z tych rzeczy. Kupno niewidzianego domu przewraca życie bohaterki dosłownie do góry nogami. No i jak by tego było mało, dom ten stanowi swego rodzaju magnes, który przyciąga innych ludzi wymagających uczucioterapii.

Nie, nie, nie wysuwajcie błędnych wniosków bo to nie ckliwa książeczka o pięknych, bogatych i szczęśliwych. Powieść toczy się bardzo dynamicznie i od pewnego momentu (nie pamiętam już którego) wciąga bez reszty i nie pozwala się oderwać. Natomiast wartka akcja i niesamowita tajemnica w tle nie pozwalają się w ogóle nudzić.

Piękna powieść przepełniona pozytywną energią i odpowiednią dawką humoru na zimne wieczory. Rozwesela, pociesza i ociepla wszystkie serca i te spragnione miłości jak i te spragnione poczucia obdarowywania miłością.

Jednak też ostrzegam i stanowczo nie polecam malkontentom – zbyt dużo pozytywnej energii która mogłaby ich uszkodzić.

 

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych „Pod hasłem”

MOJA OCENA 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...