środa, kwietnia 11, 2018

BOOKIECIARNIA - pierwsze spotkanie


BOOKIECIARNIA
BOOKIECIARNIA

Pierwsze spotkania 
już za nami!


Ochłonęłam już trochę po ogromnej euforii wywołanej tym niesamowitym PIERWSZYM spotkaniem BOOKIECIARNI, dlatego teraz już na spokojnie mogę zdać relacje jak cudownie było!

Odrobinka historii na początek.
Zaczęło się zupełnie niewinnie, bowiem od spotkania dwóch Pań: Kasi i Asi w niesamowitym miejscu w naszym mieście, którym jest KOBIECIARNIA - Dom Inspiracji.
Rozmowa ze mną bardzo często kończy się tematem książek, zatem i tym razem nikogo to nie zdziwiło. Różnica polegała tylko na tym, że teraz zaowocowała konkretnymi decyzjami.
Plan był jeden - WYMIENIALNIA książek, bowiem do Kobiecierni - Domu Inspiracji, przybywają Panie na różne warsztaty oraz inspiracyjne spotkania. Dlatego to miejsce wydawało się wręcz idealne na regał z książkami służący do wymiany ich pomiędzy sobą.
Miałyśmy rację co do miejsca, ale sama wymienialnia książek stała się niewystarczającym pomysłem i tak po kilku wymianach zdań powstała BOOKIECIARNIA :-)


Pierwsze spotkanie odbyło się w poprzednią środę 04.04.2018 r. i było bardzo energetyczne!
Regał na książki nie dojechał, ale piękny stół godnie go zastąpił na premierowym spotkaniu.
Wymienialnia książek już na dzień dobry wzbogaciła się w różnego rodzaju pozycje:
- książki - obyczajowe, historyczne, kryminały, sensacje, romanse, poradniki - dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Pozycje były zarówno nowe jak i po przejściach, autorów polskich i zagranicznych.
- audiobooki,
- czasopisma: "Fanbook", "KSIĄŻKI-Magazyn do czytania".

Zanim spotkanie zdążyło wystartować oficjalnie już przy stole z książkami rozgorzały energiczne rozmowy na temat przeczytanych i polecanych pozycji.
Ja miałam przyjemność poprowadzić premierowy odcinek BOOKIECIARNI i  dlatego do stołu z książkami podeszłam dopiero po zakończeniu spotkania. Nie miało to jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ znalazłam dwie książki, które uradowały moje serce :-).

BOOKIECIARNIA wystartowała i zapowiedziała urocze plany.
Po pierwsze mamy zamiar spotykać się w każdą pierwszą środę miesiąca i nie tylko rozmawiać o książkach, ale również organizować wyzwania czytelnicze i spotkania z autorami.
Jak wspomniałam będzie to pierwsza środa, zatem aż prosi się by na początku ogłosić NOWOŚCI wydawnicze, których możemy spodziewać się w danym miesiącu.

Jednym z punktów były zatem właśnie nowości na Kwiecień 2018 i z przyjemnością donoszę, że jedna z nich od razu doczekała się swojego wyzwania. Nazwałyśmy to wyzwanie: "Książka na kozetce",
czyli wybieramy jedną książkę, którą będziemy omawiać na kolejnym spotkaniu BOOKIECIARNI.
Na naszej kozetce wylądowała nowość z kwietnia - pierwszy tom nowej serii Pani Agnieszki Krawczyk pod tytułem:
"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą".

Premierowa Bookieciarnia była bardzo energetyczna i odbywała się w cudownej atmosferze. Każdy z uczestników nie tylko przyniósł książki na wymianę, ale również ciekawe i wesołe opowieści. 
Wspaniale było spotkać się z osobami z którymi dzielę pasję czytelniczą i praktycznie moglibyśmy porozumiewać się bez słów. Mimo wszystko i na szczęście, słowa wręcz uciekały nam z ust, bo każdy miał coś ciekawe do opowiedzenia, a atmosfera sama cudownie się rozwijała.
Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania :-)


Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana
"Kim byłbym bez Ciebie”
                   – niesamowite spotkanie Czytanego z Czytającym!


TCZEW - Fabryka Sztuk

Tczew - Fabryka Sztuk


14 komentarzy:

 1. Super inicjatywa :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na takie spotkania. Nie ma to jak dzielić czas z osobami o tej samej pasji. Musiało być niesamowicie, skoro już nie możesz się doczekać kolejnego spotkania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda spotkanie było bardzo energetycznie i w cudownej atmosferze :-)

   Usuń
 3. Zazdroszczę. U mnie w okolicy nie ma żadnych spotkań czy wymian. Czas szybko zleci, na pewno znowu będzie świetnie Asiu☺ Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo Wy! Gratuluję udanego startu, ciekawych pomysłów i życzę dalszych mega inspirujących spotkań :) Zazdroszczę zwłaszcza tych wymian :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczny pomysł, wielu owocnych spotkań życzę i troszkę żałuję, że nie mogę wpaść, ale będę śledzić relacje.
  Pozdrawiam
  KSIĘGOZBIÓR

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko czegoś zazdroszczę, ale tej Bookieciarni Wam tak.....ja oprócz tego, że robię to w sieci, nie mam z kim o książkach porozmawiać.
  ŻYCZĘ mnóstwa przyjemnie w niej spędzonych chwil.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger