środa, maja 24, 2017

"Przyjaciele i rywale" Agnieszka Krawczyk

"Przyjaciele i rywale" Agnieszka Krawczyk

Tytuł: "PRZYJACIELE I RYWALE"
Autor: Agnieszka Krawczyk

Seria: Czary codzienności
Tom nr 2


Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 28 września 2016 r.

Liczba stron:600


Moja ocena 9/10


Ta książka została wydana w dniu moich urodzin i to już była wystarczająca okazja żeby skusić się na jej przeczytanie. "Przyjaciele i rywale" to już moje drugi spotkanie z serią "Czary codzienności" Pani Agnieszki Krawczyk i z radością przyznaję, że to prawdziwe czary.
Trzy siostry spokrewnione ze sobą w kratkę tak oczarowały mnie swoją historią, że z ogromną przyjemnością wybrałam się w kolejną podróż do Zmysłowa.

Zatem czas na czar codzienności odsłona numer dwa.
Agata wraz z Danielą na stałe już przenoszą się do swojego nowego domu, ku wielkiej radości i wręcz oszałamiającemu szczęściu Tosi. Kawiarnia nie tylko zaczyna lepiej prosperować, ale też zyskuje nową nazwę - 3 Siostry i 3 Koty oraz oryginalny wystrój i smakowite deserki. Wszystko to sprawia, ze przyjaciele i wierni klienci pojawiają się każdego dnia.
Niestety jak sam tytuł wskazuje zarówno kawiarnia jak i siostry nie uchronią się przed rywalami i wrogami. Nie trzeba bedzie daleko szukać, bowiem Pani Burmistrz zamarzy się spa, a tereny kawiarni wydają się idealne pod taki właśnie projekt. Agata z obawami ale nadal drąży temat nieznanej nikomu tożsamości ojca Tosi. Natomiast Daniela z Jakubem ulegają bardzo poważnemu wypadkowi.
Czarne chmury zawisną nad Zmysłowem, ale czy siła siostrzanej miłości wystarczy, by przezwyciężyć natłok negatywnych emocji i złośliwych zbiegów okoliczności?

"Przyjaciele i rywale" Agnieszka KrawczykPani Agnieszka Krawczyk po raz kolejny błyszczy swym kunsztem literackim, a ja wręcz zatopiłam się drugim tomie Czarów codzienności. Niesamowite jest to jak bardzo czytelnik wsiąka w tę powieść i ma wrażenie że uczestniczy w życiu Zmysłowa. Ja też uległam tym czarom i nie mogę powiedzieć że czytałam tę książkę ale z pewnością mogę stwierdzić, że siedziałam w kawiarence dziewcząt popijając pyszną herbatkę zerkałam do ich ogrodu. W szpitalu zamartwiałam się o zdrowie Danieli i Jakuba, a wraz z Agatą podążałam tropem ojca Tosi.

"Przyjaciele i rywale" autorstwa Pani Agnieszki Krawczyk to godna następczyni swojej poprzedniczki pt. "Siostry". Książka jest tak przepełniona pozytywną energią, magią i siłą uczyć, że czytelnik ma ochotę garściami przygarnąć je dla siebie. 
Podobnie jak za pierwszym razem tak i teraz gwarantuję dużo radości, odrobiną żalu i smutku oraz masę łez z obydwu powodów. Przy tym wszystkim powieść toczy się w tak dynamicznym tempie, że czytelnik nie zauważa w którym momencie pochłania go ona bez reszty. To przepiękna powieść o sile rodzinnych więzów, która ociepli wszystkie serca zarówno te spragnione miłości jak i te które rwą się by te miłość komuś ofiarować.

Polecam książkę szczególnie gorąco, bowiem nie tylko opowiada o sile siostrzanej miłości ale i udowadnia, ze wiejska sielanka może być szczytem marzeń i źródłem szczęścia.
Z przyjemnością też donoszę, że leci już do mnie trzeci tom tej serii "Słoneczna przystań" do którego zasiądę z ogromną radości
    
Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana
Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych
- "MINI czelendż 2017" - Drugi tom serii

- "Pod hasłem" - ŻYJE
- "Cztery pory roku" - Wiosna
- "Z półki" 
- "Czytelnicze Igrzyska 2017
- "Wyzwanie czytelnicze 2017" - Osoba  

7 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytam, ale zacznę od 1 tomu! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś chyba nie dla mnie... Póki co mam ostatnio szał na fantastyke i na razie przy niej raczej zostanę. Strasznie dużo książek mam do nadrobienia ze swojej biblioteczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam ich sporo a jeszcze tyle nowości się pojawia :-)

   Usuń
 3. Zachęcająca okładka i historia... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam warto! Ja już uśmiecham się do trzeciego tomu z tej serii :-)

   Usuń
 4. Kolejna recenzja, która utwierdza mnie w tym, że książkę/serię muszę przeczytać, bo to dokładnie moje klimaty, wszystko co lubię w książkach najbardziej (piękny dom, postaci z "krwi i kości", problemy, intrygi, ale i siła, wsparcie i silne więzi łączące bohaterów).
  Tylko koniecznie muszę uzbierać najpierw całą serię.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger