4 maja 2016

"Szczęście śpi na lewym boku" Renata Piątkowska

"Szczęście śpi na lewym boku" Renata Piątkowska


Tytuł: "SZCZĘŚCIE ŚPI NA LEWYM BOKU"
Autor: Renata Piątkowska

Wydawnictwo: BIS
Data wydania: 21 listopada 2007


Liczba stron: 80

Moja ocena 8/10Niesamowita książeczka, która szczerze i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, bo sięgając po nią nie wiedziałam czego dokładnie się spodziewać. "Szczęście śpi na lewym boku" autorstwa Pani Renaty Piątkowskiej to zbiór dziewięciu bardzo mądrych i dowcipnych bajeczek, które opowiadają o przesądach.
 
Bardzo często, kiedy widzimy kominiarza to łapiemy automatycznie za guzik lub zrywamy czterolistną koniczynkę, która podobno przynosi szczęście. Autorka opisała w swej książeczce najbardziej popularne zabobony i świetnie wplotła je w urocze bajeczki dla dzieci. Zatem przeczytać możemy tutaj o: 

1. Czterolistnej koniczynie,
2. Kominiarzu, szczęściu i guziku,
3. Pieniążku na szczęście,
4. Rozbitym lustrze,
5. Czarnym kocie,
6. Odpukać w niemalowane drewno,
7. Podkowa i diabeł,
8. Pechowa trzynastka,
9. Lewa strona.

Zapraszam Was do świata uroczych bajeczek Pani Renaty Piątkowskie w którym na pewno dowiecie się dlaczego wydaje nam się, że czarny kot jest pechowy, bo przecież kolor nie może świadczyć o związku kota z nadprzyrodzonymi siłami. Dlaczego również trzynastka jest pechowa i dlaczego boimy się rozbić lustro oraz dlaczego odpukujemy koniecznie w niemalowane drewno.
 
Te popularne cały czas zabobony w naszej kulturze zostały świetnie rozebrane na czynniki i opowiedziane w uroczych dla naszych pociech bajeczkach w książeczce "Szczęście śpi na lewym boku". Dzieci będą świetnie się bawić przy tych opowiastkach i jednocześnie uczuć, że to nie na przykład mała czterolistna roślina przynosi szczęście ale nasze nastawienie lub wytrwała praca w dążeniu do celu. Dla nas dorosłych ta urocza książeczką przynosi równie nieocenioną przyjemność z czytania, zwłaszcza gdy robi się to z własnym lub każdym innym dzieckiem. Polecam bardzo gorąco i obiecuję wspaniałą zabawę.
 

Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana

 

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:
- "Pod hasłem" - hasło na Kwiecień to "Alfabet - literka "S"
 

"Szczęście śpi na lewym boku" Renata Piątkowska

1 komentarz:

  1. Jaka wspaniała książeczka ! ^^ uwielbiam takie :))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...