środa, października 07, 2015

Saga Nowozelandzka Tom 2 - "Ziemia obiecana" Sarah LarkTytuł: "Ziemia obiecana"
Autor: Sarah Lark

Seria: Saga Nowozelandzka
Tom nr 2

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-09-08
Liczba stron: 160Moja ocena 8/10


Opis pierwszego tomu tej Sagi zaczęłam od słów, cyt.: "Uwielbiam sagi rodzinne, więc nie zastanawiałam się ani sekundy, gdy zobaczyłam pierwszy tom Sagi Nowozelandzkiej autorstwa Pani Sarah Lark." Zatem teraz dodam tylko, że po przeczytaniu tego tomu kupiłam zaraz następny, który nie tylko mnie nie rozczarował ale i wciągnął na tyle że podjęłam decyzję już ostateczną o kontynuowaniu tej sagi.

"Ziemia obiecana" to druga część Sagi Nowozelandzkiej autorstwa Pani Sarah Lark, w której poznajemy dalsze losy głównych bohaterek. Gwineira i Helen podczas podróży statkiem zaprzyjaźniają się ze sobą ale każda z nich w zupełnie odmienny sposób przeżywa zarówno ową podróż jak i nadchodzące zmiany w ich życiu.
Gwineira jest pełna zachwytu i pozytywnie nastawiona do czekającej ją przyszłości w Nowej Zelandii. Natomiast Helen zmęczona podróżą w raczej kiepskich warunkach, posiada zupełnie odmienne pierwsze wrażenia co też automatycznie wpływa na jej pogłębiające się obawy związane ze zmianami w zyciu.
Jedyne co łączy obie przyjaciółki, to ogromne pragnienie poznania tego jedynego, który czeka w nowy kraju.

Tak jak wspominałam już na początki, tom numer dwa tej sagi jeszcze bardzie zachęcił mnie do kontynoewania jej w tej właśnie formie. Uwielbiam czytać jak najgrubsze książki ale te małe tomiki też mają coś w sobie. Stanowią dla mnie taki swego rodzaju co tygodniowy przerywnik w lekturze innych opasłych tomisk..
Ponadto a może i przede wszystkim  mam wrażenie, że co wtorek spotykam po prostu moich już dobrych znajomych i przy dobrej kawie poznaję ich kolejne losy.

Zatem tak, jestem na tak i z przyjemnością będę oczekiwać dalszych losów moich już ulubionych przyjaciółek Gwineiry i Helen w co wtorkowych tomikach tej sagi.

Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joanna


Teraz czekam na spotkanie z kolejnym tomem
Tom 3 - "Nowożeńcy"
 
 
 
Za mną już przygody bohaterów Sagi Nowozelandzkiej - Sarah Lark
Tom 1 - "Na koniec świata"
Tom 2 - "Ziemia obiecana" 
 

8 komentarzy:

 1. A miejsce na półkach już przygotowane? :) bo wciągnęło Cię na maksa... Ale tej sprawie, że cieńszym książkami łatwiej zrobić przerywnik dla cegieł to się zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz - przewidziałam to wcześniej. gdy zastanawiałam się nad tym to moja mama powiedziała magiczne słowa "u mnie jest dużo miejsca" :-) i teraz każdy przeczytany tom jedzie na "wakacje do babci Tereni" - tak z kolei mówi moja córcia :-). Pozdrawiam

   Usuń
 2. Mnie nie ciągnie roku tej sagi nic a nic ;) może kiedyś ;)
  Pozdrawiam Justyna z  książkomiłościmoja.blogspot

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale rozumiem bo zanim wybrałam te sagę to w kiosku ukazało się chyb a5 innych i też mnie do nich nie ciągnęło :-) pozdrawiam

   Usuń
 3. Chyba się nie skusze, nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tym razem podziękuję, nie skuszę się :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK, zatem polecam inne moje "epilogi" może na coś Cię namówię. pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za treściwe odwiedziny :-)

Copyright © 2016 Epilog - zaczytana Joana , Blogger